Jak wygląda ZABIEG

Przed rozpoczęciem zabiegu terapeuta powinien przeprowadzić z pacjentem wywiad zdrowotny. Jeśli cierpimy na przewlekłe schorzenia, powinniśmy zapytać swojego lekarza, czy możemy skorzystać z refleksoterapii. Powinniśmy też poinformować terapeutę o tych chorobach, bo refleksoterapia czasami może zakłócić wchłanianie leków.
Zabieg powinien odbywać się w ciszy i skupieniu, ale może mu również towarzyszyć muzyka relaksacyjna.

Zabieg rozpoczyna się od czubków palców, następnie uciskane są kolejne partie stóp. Początkowo zabieg jest bardzo przyjemny, potem ucisk staje się nieco silniejszy. Gdy terapeuta trafi na punkt odpowiadający choremu narządowi - czujemy ból, czasem dotkliwy i nieprzyjemny.
Terapeuta musi to miejsce odpowiednio wymasować: we właściwym kierunku i z odpowiednią siłą. Może uciskać stopę palcami lub ugniatać ją dłonią zaciśniętą w pięść. Cały zabieg trwa około jednej godziny.

W przypadku zaburzeń w pracy organizmu pewne obszary na stopach mogą reagować bólem. Jednak obowiązkiem refleksoterapeuty jest dostosować technikę pracy tak, by nie przekraczać indywidualnego progu bólowego.




Na zabieg należy przyjść w wygodnym ubraniu np: spodnie, dres,  oraz przynieść ze sobą duży ręcznik.